1b.app
Скопійоване посилання -

Як я змушував співробітників працювати за планом і до чого це спричинило

Продовження історії за календарем та планування в OneBox. Початок історії тут - https://1b.app/ru/forum/onebox-chronicles/16029-kak-poyavilsya-kalendar-onebox-p...
Всі статті доступні трьома мовами, перемикач у верхньому лівому кутку.
Як ви зрозуміли раніше, я нормально так збожеволів на календарях і плануванні. І ось у якийсь момент я зрозумів, що хочу, щоб так було у всіх співробітників, з ким я працюю. А оскільки головний у своїй компанії начебто я - то маю право включати музику, яку хочу. Ага.
1. Спочатку я просто спустив вказівку "плануйте свій день". Мені здавалося це так просто, інтуїтивно зрозуміло, прямий всім відразу добре стає.
Зрозуміло, що ніхто нічого не робив. З різних причин. А навіщо? І так якось працювали ж. Макс знову вигадав якусь хрень.
2. Ні до чого не привели повчальні розмови на тему чому це важливо, як це підвищує продуктивність, що я не буду вас задовбати питаючи що ви робили, робитимете чи зробили - та всім до лампочки.
3. Ну раз так, тоді ласкаво просимо до пекельної дисципліни. Я сам розпланую за вас день, ви просто виконуватимете за планом. А не виконуватимете за планом або порушуватимете план - це позначиться на вашій ЗП. А виконуватимете план - теж позначиться на вашій ЗП, але в приємний бік :)
Скажімо, це спрацювало. Якогось моменту весь OneBox/WebProduction тримався на лютій дисцпліні, є навіть адміністратори, які планують дні для співробітників і стежать за виконанням планів.
Ця дисципліна супер швидко відсіяла нероб. Прикольно спостерігати за співробітниками та стажистами, які тупо з ранку до вечора витріщаються в екран, а потім не можуть відзначити завдання, яке вони зробили. Бо не зробили.
4. Через деякий час такий підхід призвів до того, що вся компанія одна одній ставить завдання, виконує їх, немає жодних довбаних планерок, ніякого скраму, аджайлу та іншої великої лажі. Є список завдань, він змінюється на льоту, хто завгодно будь-кому ставить завдання.
5. Можна сказати, що настало управлінське щастя. Не треба нікого ні в чому переконувати – створив завдання – її роблять. Не створив – не роблять. Відібрав завдання – її перестали робити. Поміняв відповідального за завдання - все робить інший (правда вони там сваряться). Ну, не кайф? Така вийшла культура, всі працюють по завданням, ясно хто скільки зробив, хто скільки не зробив, і взагалі одні ніштяки.
Для мене це як наступний рівень після телеграм та вайбер чатиків. Повідомлення в чат це звичайно красиво і прикольно, але повідомлення немає статусу - не ясно роблять, не роблять, готово або не готово, або взагалі забули.
6. Думаєте, що все так добре? Але не тут було! Будь-яка система досить швидко підлаштовується під вимоги. Це нагадує автомобільний трафік - якщо є вільна дорога, всі почнуть перти туди і там також буде пробка. Якщо мета - виконувати завдання, то від неугодних завдань швидко навчаться позбавлятися, перекидаючи її на інших відповідальних, змінюючи їй пріоритети, ставлячи уточнюючі питання тощо. Це не недолік саме цього підходу, а скоріше загальна психологія людей підлаштовуватися під систему і перекручувати її на свою користь.
7. Також побічний ефект полягає такої системи - це коли ти запитуєш про щось, а тобі такі "а в задачі було написано не таааак, ща знайду". Або "не було такого завдання, доведи". А доводити тобі ліньки, бо завдань летить під 1000 на день. Це боляче, я звик, але все одно прилітає.
У цілому досі так і живемо і навряд чи я захочу це змінити.
Ну не вірю я у відкриті команди, де наймані співробітники (це важливий момент: саме наймані) такі накидають круті ідеї та з радістю тікають їх робити.
До речі, в якийсь момент я почав думати, що це я один такий схиблений на плануванні та управлінні, що не треба цього чекати від інших, мовляв, усі бізнеси так працюють, працювали і будуть працювати, чого напружуєшся. Поки що я не потрапив до Німеччини. Але це тема для іншого посту =)
Оригінальне питання доступне на версії: ru Как со мной связаться - никак :)
Задавайте вопросы на форуме публично - и я отвечу.
Подробнее - https://1b.app/ru/user/11/

Відповіді:

Коментар доступний мовою ru і ще не перекладений на поточну мову.
05.12.2022, 22:01
«Один юрист із портфелем у руках награбує більше, ніж банда автоматників»


Miroshnichenko Maxim написав:
які тупо з ранку до вечора витріщаються в екран, а потім не можуть відзначити завдання яке вони зробили

А завдання про те, що прочитав тему, закривати треба?))
06.12.2022, 10:55
Оригінальний коментар доступний на версії: ru

Легеза Вячеслав iCOLOR OneBox (ФОП ЛЕГЕЗА ВЯЧЕСЛАВ ВАЛЕРІАНОВИЧ)
ФОП Легеза В.В.
Іменна ліцензія
Залишіть повідомлення в цій темі і відкриються контакти користувача

Miroshnichenko Maxim написав:
задаючи уточнюючі питання тощо.

тобто потрібно просто зробити завдання, як є і все;)
або коли у 1000 завдань уточнюють питання, тому що завдання інтуїтивно незрозуміле, то влом відповідати :)))?
06.12.2022, 22:31
Вячеслав Легеза Оригінальний коментар доступний на версії: ru


bu
OneBox production написав:
А завдання про те, що прочитав тему, закривати треба?))

Ану швидко постав бабусі плюсик! (с) Південний Парк
07.12.2022, 15:07
Как со мной связаться - никак :)
Задавайте вопросы на форуме публично - и я отвечу.
Подробнее - https://1b.app/ru/user/11/
Оригінальний коментар доступний на версії: ru


Легеза В'ячеслав Валеріанович
iCOLOR OneBox (ФОП ЛЕГЕЗА В'ЯЧЕСЛАВ ВАЛЕРІАНОВИЧ) писав/ла:
або коли у 1000 завдань уточнюють питання, тому що завдання інтуїтивно незрозуміле, то влом відповідати :)))?

Є принципова різниця між питаннями:
1. як це зробити?
2. мені зробити так чи ось так чи ось так?
Тому що в 1-му випадку це недолік освіти, яку роботодавець не зобов'язаний тобі давати. Може, але не зобов'язаний. Якщо на роботі тебе вчать, то навіщо тобі платити? Це тобі потрібно оплачувати освіту. Звичайно, тут може бути більш хитра домовленість про перспективи та взаємовигоду, але якщо взяти незграбну ситуацію - навіщо мені водій, який просить його навчити водити машину. Або навіть водити він уміє, але заправляти не вміє. Що?
А в другому випадку ти пропонуєш варіанти, і управлінцю потрібно просто вибрати рішення, а не вигадувати його за тебе.
07.12.2022, 15:11
Как со мной связаться - никак :)
Задавайте вопросы на форуме публично - и я отвечу.
Подробнее - https://1b.app/ru/user/11/
Оригінальний коментар доступний на версії: ru

Легеза Вячеслав iCOLOR OneBox (ФОП ЛЕГЕЗА ВЯЧЕСЛАВ ВАЛЕРІАНОВИЧ)
ФОП Легеза В.В.
Іменна ліцензія
Залишіть повідомлення в цій темі і відкриються контакти користувача

Miroshnichenko Maxim писал/а:

Легеза Вячеслав Валерианович
iCOLOR OneBox (ФЛП ЛЕГЕЗА ВЯЧЕСЛАВ ВАЛЕРИАНОВИЧ) писал/а:
или когда в 1000 задач уточняющие вопросы, потому что задача интуитивно непонятна, то влом отвечать :)))?


Есть принципиальная разница между вопросами:
1. как это сделать?
2. мне сделать так или вот так или вот так?

Потому что в 1м случае это недостаток образования, которое работодатель не обязан тебе давать. Может, но не обязан. Если на работе тебя учат - то зачем тебе платить? Это тебе нужно оплачивать образование. Конечно, тут может быть более хитрая договоренность о перспективах и взаимовыгоде, но если взять топорную ситуацию - зачем мне водитель, который просит его научить водить машину. Или даже водить он умеет, но заправлять не умеет. Што?

А во 2м случае ты предлагаешь варианты, и управленцу нужно просто выбрать решение, а не придумывать его за тебя.

Виглядає цілком логічним.
Але тут і до управлінця набагато вищі вимоги від працівника.

Чому так?

Навіщо працівнику такий управлінець, який не вміє направляти, а чекає пропозицію розвитку від підлеглих?
Навіщо працівнику видумувати рішення й отримувати за прийнятні управлінцю рішення ту ж саму заробітну плату, що й в традиційній моделі?
Такі відносини повинні стимулювати дві сторони, якщо не казати про Команду, яка також залежить:
- від бажання бути Лідером у управлінця;
- від бажання кожного генерувати цікаві справі рішення.
13.12.2022, 21:12
Вячеслав Легеза

Будь ласка, приєднуйтесь до діалогу. Якщо вам є що сказати – будь ласка, напишіть коментар. Для входу потрібний мобільний телефон та смс-код для ідентифікації. Увійти та написати коментар