1b.app
Скопійоване посилання -

Як з'явився календар OneBox, про багтрекери та контроль завдань

Довга історія, звідки з'явився OneBox GTD Calendar і яка основна ідея там лежить (лежала? лежатиме?).
У створенні софту є певне правило, що всі баги (bugs) і поліпшення (improves) записувати. Ти кодиш якийсь проект, знайшов баг – його треба записати. Не важливо, чи будеш його виправляти ти, чи не ти, чи взагалі ніхто не буде – але записати треба. Тому що в голові все не втримаєш, багів у софті безліч, навіть якщо здається що їх немає, то завжди є до чого докопатися.
Те саме з поліпшеннями, якщо спала на думку ідея щось покращити - то це треба обов'язково записати. Інакше забудеш. Вся технологія софту в довгу будується на такому підході. Якщо ти не записуєш баги чи ідеї - то ти поганий розробник і ще гірший управлінець (але це не точно).
---
Це вже потім з'явилися всякі хитрі способи управління проектами (і розводилові замовників на цьому). Крам, канбан, аджайл і тд з'явилися пізніше, але всі вони тримаються на одному принципі - у вас має бути список завдань (багів та ідей щодо покращення). Без цього списку та дисципліни їх записувати (у всіх учасників команди) всі ці методології до-лампочки, ви все одно нічерта з цим не зробите. Немає сенсу сортувати завдання по матриці Езенхауера, розкидати по діаграмі Гантта, ліпити на канбан дошку і робити з ними ще купу розумних слів, якщо у вас немає списку завдань або не повний список.
---
Я в розробці софту напевно років із 15 (не пам'ятаю точно, але десь так). І я прям нутром відчуваю, що якщо не запишу завдання – то я його забуду. Згодом цей скілл дещо спотворився до "божевілля на максималках":
- треба зганяти в магазин та купити продуктів - означала записую завдання;
- пропущений дзвінок? - записую завдання "передзвонити тому";
- Новий емейл? - Спершу завдання;
- написав листа і чекаю на відповідь? - Завдання на наступний тиждень "отримати відповідь від такого-то";
- забрати дитину із садка? - Вгадайте, що?
- Помити голову? - Ну ви зрозуміли.
Не записую тільки те, що станеться по-любому і я не зможу цього забути, типу сходити до туалету. Все що не записав – я забуду через 15 хвилин. Це не жарт, я навіть скрін проклав свій календар.
---
Так ось, років 15 тому ми ще були веб-студією і пилили всім підряд за якусь їжу - ми використовували баг-трекер Mantis. Open-source - штука, яка дозволяє вести список багів за проектом. Є проект, усередині є список багів. Баги мають категорію: Bug, Improve, Undefined (ніхто ще не зрозумів що це буде). Завдання мають лінійний список статусів: відкриту, закриту, призначену. За сучасними мірками – Mantis це моторошне убожество. Та навіть років 15 тому він уже здавався жахливим. (як і весь open source).
Потім ми перейшли Redmine. Там інтерфейс вже приємніший, але він написаний на Ruby. Його треба ставити на свій сервер (тоді все треба було ставити на свій сервер), і цей Ruby постійно зітхав, пригорнулося платити вічно сисадміну, що вічно бухає, щоб він назад полагодив наш Redmine (Сергій тобі привіт!). Перехід з mantis на redmine був скоріше для естетичного задоволення і для страждання з сисадміном, тому що суттєвого сенсу це не мало - той же список завдань, але в приємнішому інтерфейсі.
---
Всі ці софтини баг-трекінгу – це просто список завдань.
Є софтини для календаря. Вони є скрізь, на телефоні, в будь-якій операційній системі, вони є і вони повинні мати. (Це в Україні та СНД ними нічерта не користуються, але про це іншим разом).
Але мало де є можливість перетворити список завдань на календар. Нині це є в одиницях софту, раніше було ще гірше.
Тобто, якщо ти хочеш розпланувати свій день якісь завдання, коли вирішувати, з ким у тебе зустрічі і тд - то у тебе окремість є список завдань, і є окремо календар типу Google/Apple, в якому ти додатково плануєш свій день. А потім не можна відзначити в календарі, що ти це завдання виконав. Не, ну це жахливо?
Років із 16 я щодня планував у календарі:
- спочатку це був кишеньковий ПК (ще до сматфонів),
- потім був Google Calendar,
- потім я перейшов на Mac і почав користуватися Apple Calendar, який був синхронізований з Google Calendar,
- потім просто на Apple Cal,
- потім я напилив скрипт, який список з баг-трекера mantis/redmine закидав мені в календар Google/Apple за спеціальним протоколом CalDAV (по суті мега-текстовий файлик по RSS-підписці) і там я їх вже тягав днями,
- і тільки років 10 тому я перейшов на OneBox, де календар і завдання це одне й те саме, і вже зроблено так, як мені було потрібно;
- і при цьому всю історію завдань я зберіг і тягну у боксі, навіть з Apple/Google calendar перелив.
По суті, OneBox був деяким продовженням: ми беремо трекер завдань, додаємо до нього можливість розкидати завдання за календарем.
---
Так як я постійно страждаю з календарями, то згодом я зрозумів, що якщо ти щось плануєш, то у 80% випадків все йде не за планом і план треба міняти. Від плану не треба відмовлятися, просто план змінюється летом і цим треба керувати. І якщо у тебе календар, у якому всі завдання прив'язані до часу, то ти сидиш такою наприкінці дня і просто перетягуєш завдання рятуючи чи змінюючи план. Ох як мене забивало це робити: зараз 17:00, а я ще не зробив завдання, яке було на 12:00, треба все посунути в календарику.
Тому календар у OneBox був без явної прив'язки до часу. Є день, усередині дня є завдання. Ти можеш прив'язувати їх до часу (якщо сильно треба, для зустрічей), а можеш просто мишкою тягати їм порядок, що в яку чергу робитимеш. Тобто, календар у OneBox це начебто календар, а начебто просто 7 списків завдань – по одному на день.
Якщо якесь завдання не встиг вирішити - воно автоматично перенесеться на початок або кінець наступного дня (як настроїш).
Це потім уже з'явився другий календар, де все в часі, але я особисто його не юзаю. Хоча для лікарів, автосервісу тощо він підходить куди краще, там прив'язка до часу ключова.
---
Це був початок OneBox'a. Не можу сказати, що це був найважливіший момент.
Найважливіший момент - це швидше за все затягнути все в один софт, тому що інтегрувати між собою різний софт типу баг трекера, календаря, управління проектами, фінанси, документи, склад - ох яке жахливе завдання. Хоча наші клієнти люблять цим страждати за гроші.
---
Користуючись нагодою, реклама: юзайте GTD Calendar в OneBox OS! ;)
---
Гаразд, щось довгий текст вийшов, настав час закінчувати. Напиши коментар, якщо дочитав до кінця, щоб було зрозуміло наскільки довгі тексти краще писати чи не писати.
Наступного разу напишу продовження історії, хоч вона не лінійна в часі.
Оригінальне питання доступне на версії: ru Как со мной связаться - никак :)
Задавайте вопросы на форуме публично - и я отвечу.
Подробнее - https://1b.app/ru/user/11/

Відповіді:

Як завжди, забув прикласти картинку.
03.12.2022, 17:59
Как со мной связаться - никак :)
Задавайте вопросы на форуме публично - и я отвечу.
Подробнее - https://1b.app/ru/user/11/
Оригінальний коментар доступний на версії: ru

Прочитав до кінця, продовжуй :)
03.12.2022, 22:22

Легеза Вячеслав iCOLOR OneBox (ФОП ЛЕГЕЗА ВЯЧЕСЛАВ ВАЛЕРІАНОВИЧ)
ФОП Легеза В.В.
Іменна ліцензія
Залишіть повідомлення в цій темі і відкриються контакти користувача
історія, яка має нескінченне й повчальне продовження :)

плани повинні бути повністю керованими й легко змінюватися, тобто бути максимально лабільними

як на мене - це найголовніша перевага додатка Календар у відмінності від GTD Календаря
04.12.2022, 19:39
Вячеслав Легеза

Чудова історія була цікава.
05.12.2022, 07:25
Оригінальний коментар доступний на версії: ru

До речі, дуже хотілося б у такому ж дусі послухати про плани на 2023 рік з преамбулою про 2022 рік.
05.12.2022, 07:29
Оригінальний коментар доступний на версії: ru


Микола писав/ла:
До речі, дуже хотілося б у такому ж дусі послухати про плани на 2023 рік з преамбулою про 2022 рік.

Я до цього обов'язково дійду ;)
05.12.2022, 10:11
Как со мной связаться - никак :)
Задавайте вопросы на форуме публично - и я отвечу.
Подробнее - https://1b.app/ru/user/11/
Оригінальний коментар доступний на версії: ru

Будь ласка, приєднуйтесь до діалогу. Якщо вам є що сказати – будь ласка, напишіть коментар. Для входу потрібний мобільний телефон та смс-код для ідентифікації. Увійти та написати коментар