1b.app
Скопійоване посилання -

Примусовий перехід на нову версію та додаткова оплата "вічних ліцензій"

Шановні розробники. Я вже більше 5 років користуюсь Onebox і купував вічні ліцензії (25 шт) для постійної стабільної роботи своїх співробітників та компанії.
Зараз відбувається така ситуація у воєнний час, що Ви оновили систему на нову версію Onebox OS та примусово зобов'язуєте нести додаткові витрати мотивуючи лише тим, що жодної підтримки не буде з Вашого боку.
Не знаю, наскільки це показові цифри, але я вклав понад 40 000$ у ліцензії розробки та супровід Ваших фахівців за весь час роботи.
Зараз ситуація не найкраща в країні, в бізнесах і я не бачу жодного на момент для себе плюсу, щоб платити додаткові гроші і переходити на нову версію.
Я розумію, якби це дійсно для мого бізнесу було доцільним на моменті, але зараз більше питання виживання актуальне, а не оновлень та додаткових витрат.
Мені зараз все одно необхідно робити додаткові розробки та потрібен супровід. Зараз по-людськи звертаюся, щоб поки що в країні ситуація не нормалізується зі світлом і війною не ставити жорстких рамок і обмежень для тих, хто залишився на старій версії системи.
Дякую заздалегідь за розуміння. Вірю у людське ставлення до ситуації.
Оригінальне питання доступне на версії: ru

Відповіді:

добрий день
Давайте по порядку, я опишу вам особисто мою точку зору і вона не є офіційною відповіддю компанії OneBox.
1. У вас ніхто не забирає ваші вічні ліцензії, у вас коробкова версія, ви купили собі софт разом з вічними ліцензіями, ніхто не забирає їх, користуйтеся собі на здоров'я.
2. З приводу 40000$, по-перше, я фільтрую платежі за вами і бачу що ви заплатили за всю історію компанії
- Вебпродакшин 330тис. грн (тут всі платежі до тих пір поки OneBox не розділився на партнерів)
далі 2 роки тому коли розділилися на партнерів, я не можу відстежити кому і скільки ви заплатили, я знаю, що за доопрацювання за 2 роки зайшло від вас 95000грн, скільки ви платили раніше партнерам по Впровадженню я не знаю, але припускаю що не більше 150- 200тис. грн за 2 роки.
Разом я бачу адекватно вкладень на 20000 $, думаю що цифру ви перебільшили.
3. Щодо ситуації у країні, ми зробили новий продукт до війни, і зробили його реліз до війни, вклали у розробку 600000$. Цей продукт не є оновленням, а є новою інтелектуальною власністю на це є всі документи та ліцензії. Так ми перенесли близько 50% функціоналу, який був раніше, але в новому архітектурному вигляді, щоб його можна було масштабувати на великий бізнес, додали багато нових речей як фонових так і візуальних. Я особисто не займаюся ні маркетингом, ні продажами, ні впровадженням, для мене абсолютно все одно будуть старі клієнти купувати новий софт чи ні, я орієнтуюся на нових.
З приводу підтримки старого, ми пилили та підтримували старий софт 10 років, час життя будь-якого ПЗ згідно законодавства 5 років, на оренді клієнтів на старій версії було 15%, чому ми повинні підтримувати і далі софт? , ми підтримували дуже довго старий продукт за власний рахунок , але на даний момент це не доцільно просто , старі клієнти сидять на коробках і не платять нічого нам , ми нічого на них не заробляємо , 200-300ч доробок по МВП за рік це просто просто просто . щоб покрити витрати на старий софт. Так само для прикладу - чому навіть такі гіганти як Майкрософт свого часу припинили підтримку Windows XP? і їм було начхати на тих хто її купив за гроші.
На початку війни ми відмовилися від клієнтів Рашки і білорусії і це -30% відразу, далі у нас відвалилося 70% оренди OneBox тому що всім було не до софту і 90% застосування (хоча сам OneBox не заробляє на впровадженні нічого!), разом компанія навіть не могла обслужити та оплатити свою інфраструктуру, компанія була реально на межі виживання та особисті вкладення грошей деяких керівників у компанію врятувало її і допомогло залишитися на плаву, а потім тільки ми продажами нового софту змогли підняти все вже ближче до середини літа і лише завдяки ОС При цьому старі клієнти відновилися тільки на 20%, у решти зруйновані заводи та інше, тому і було прийнято рішення відмовитися від МВП, оскільки ми виконали всі зобов'язання за цією версією і перспективи заробітку на МВП просто немає, логічно розвивати новий софт. Тому тиснути на ситуацію в країні – це абсурд, якщо ви навіть не знаєте, з чим зіткнулися ми за цей час.
Ще раз акцентую увагу, у вас ніхто нічого не відбирає, ви можете допилювати собі систему за допомогою фрілансерів або розробників сторонніх (я впевнений що навіть є інтегратори які готові підтримувати МВП у плані налаштувань та консультацій) але для мене та моїх розробників це пройдений етап.
12.01.2023, 16:36
Оригінальний коментар доступний на версії: ru

Павлик Дмитро IT Contrast
Іменна ліцензія
Залишіть повідомлення в цій темі і відкриються контакти користувача
Дякую, зрозуміло, з приводу ОС раніше були знижки щодо переходу і чи залишилися вони зараз? Чи залишиться коробкова версія MVP у версії ОС?
12.01.2023, 19:15
Оригінальний коментар доступний на версії: ru

Матюшко Денис ВАНБОКС КОРП
OneBox, Sales Manager
Залишіть повідомлення в цій темі і відкриються контакти користувача

Павлик Дмитро Михайлович написав:
Дякую, зрозуміло, з приводу ОС раніше були знижки щодо переходу і чи залишилися вони зараз? Чи залишиться коробкова версія MVP у версії ОС?

відповів вам у личку
13.01.2023, 10:34
Оригінальний коментар доступний на версії: ru

якби спочатку був принцип оренди, а не "вічної ліцензії" то питань ніяких і не виникало, і тут грань дуже тонка з одного боку розумієш розробників, але з іншого боку зараз реально виживаєш і те, що початковий підхід з вічними ліцензіями виявився тупиковим, це не вина клієнтів. це прорахунок та навмисний прорахунок маркетингу, тому повністю підтримую Владислава та розумію розробників. треба шукати компроміс.
14.01.2023, 16:01
Оригінальний коментар доступний на версії: ru

Будь ласка, приєднуйтесь до діалогу. Якщо вам є що сказати – будь ласка, напишіть коментар. Для входу потрібний мобільний телефон та смс-код для ідентифікації. Увійти та написати коментар